Jak uniknąć bólu pleców i dyskopatii – Infografika

5
11134

7 prostych kroków do uniknięcia bólu pleców i dyskopatii

Poznaj najważniejsze czynności w profilaktyce bólu pleców i dyskopatii.

Ból pleców i prowadzące do niego schorzenia kręgosłupa są powszechną dolegliwością u ludzi dorosłych. Przyjmuje się, że w społeczeństwach uprzemysłowionych ból kręgosłupa dotyka lub dotknie przynajmniej raz w życiu 91% dorosłej populacji.

Czynniki prowadzące do wystąpienia dolegliwości bólowych mają tło mechaniczne – czyli związane są z nie właściwymi nawykami ruchowymi, metaboliczne – zaburzenia odżywiana komórkowego oraz genetyczne – mutacje genów.

Na wiele z czynników wywołujących ból pleców możemy skutecznie wpływać i przeciwdziałać ich pojawieniu. Odpowiednio przemyślane i zaplanowane działania profilaktyczne są podstawą w zachowaniu zdrowego i wolnego od bólu kręgosłupa.

Z poniższej infografiki dowiesz się jakie są podstawowe i najważniejsze kroki w profilaktyce bólu pleców i dyskopatii.

 

5 KOMENTARZE

    • Jeżeli ma Pani bardzo nasilone objawy neurologiczne wywołane uciskiem struktur nerwowych to bieganie rzeczywiście może być niewskazane. Natomiast w większości przypadków dyskopatii schorzenie to dobrze reaguje na ruch, który może być stosowany zarówno w formie profilaktycznej jak i terapeutycznej.

  1. Miałem bóle kregoslupa w dolnym odcinku poszedłem do ortopedy pierwszą rzecz jaką zaproponował mi lekarz był Olten lek przeciw bólowy (nie wykupilem go). Dopiero prosząc go przy nastepnej wizycie dał mi skierowanie na rehabilitację. W interesie lekarza leży zeby jakaś dolegliwość powracała wtedy my bedziemy do nich wracać.
    Dzięki ćwiczeniom (zacząlem również morsować) oraz odpowiedniemu oddychaniu przeponą uniknąłem operacji na kregoslup. Tylko od nas samych zależy nasze zdrowie, żadne lekarstwa lekarzy nas nie wyleczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here